ul. Kościelna 3  61 813 40 82   parafiawsteszewie@gmail.com

Dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. zniesione

piątek, 18-06-2021


Od 20 czerwca 2021 r. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione .

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br. – czytamy w komunikacie opublikowanym w piątek przez przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski. Autorzy komunikatu poinformowali, że w niedzielę, 20 czerwca dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których obowiązywały w związku z pandemią COVID-19 – podaje Polska Agencja Prasowa.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM