OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.05.2020

niedziela 31.05.2020

1. Dziś Zielone Świątki, czyli Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny. Jutro święto Maryi Matki Kościoła.
  2. Od dzisiaj nie obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących w liturgii.
  3. Od przyszłej niedzieli przestaje obowiązywać dotychczasowa dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Zatem przez opuszczenie Mszy popełniamy grzech ciężki. Jednocześnie dyspensą nadal będą objęte osoby starsze oraz z infekcją (np. kaszel, katar). Zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy ma obowiązek przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej. W związku z epidemią czas spowiedzi wielkanocne został przedłużony do 14 września. Cały dekret ze wskazaniami arcybiskupa znajduje się na stronie parafii (parafiasteszew.pl).
  4. Za tydzień Niedziela Świętej Trójcy przeżywana w naszej parafii jako święto patronalne, czyli tzw. odpust. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:15.
  5. Transmisja Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 18:00, ale za tydzień z racji odpustu w farze transmitowana będzie Msza o godz. 11:15.
  6. Biuro parafialne będzie otwarte w poniedziałek i czwartek od 9:00 do 10:00 oraz w środę i piątek od  18:30 do 19:00.
  7. Jutro rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa i modlitwy o świętość kapłanów. Litanie do Serca Jezusa będziemy odmawiać codziennie na zakończenie Mszy o godz. 18:00.
  8. Dziś (niedzielę) po wieczornej Mszy ostatnie nabożeństwo majowe.
  9. Spowiedź z racji I Piątku miesiąca: w czwartek i piątek od 16:30-18:00. W piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 16:30 do 17:30. Na zakończenie adoracji zaśpiewamy Litanie do Serca Jezusa.
  10. Dziękujemy za wszystkie ofiary wpłacane na konto bankowe parafii i składane do skarbon.
  11. Zmarła śp. Felicja Maik