OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.03.2021r.

niedziela 28.03.2021

1. Biuro parafialne będzie otwarte w poniedziałek od 9:00 do 10:00

i w środę od 18.30 do 19:00. W czwartek i piątek biuro parafialne nieczynne.

2.  Przypominamy o obowiązku zakładania masek. W kościele farnym w liturgii mogą uczestniczyć 22 osoby. W związku z zaostrzeniem przepisów związanych z pandemią bardzo prosimy o dostosowanie się do obecnych wymogów. Przy sprzyjających warunkach zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. na zewnątrz kościoła, tam będzie udzielana również Komunia św. Szczegółowe wytyczne Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego umieszczone są na stronie internetowej  parafii. Msza o godz. 9.00 odprawiana jest w farze, a nie w sanktuarium. Transmisja Mszy o godz. 11.15.

3.  Przy ołtarzu Św. Krzyża został wystawiony kosz na produkty żywnościowe,  składamy je  do 29 marca.

4. Objazd chorych z racji świąt w Wielki Wtorek 30 marca od godz. 8:00. Chorych zapisujemy w zakrystii, odwiedzimy tylko zgłoszonych.

5. Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek - obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy - ustanowienie Sakramentów : Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po skończonej liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 20:30.

Wielki Piątek – dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja od 8:00 do wieczornej Liturgii. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Po skończonej Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, indywidualna adoracja do godz. 22:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota- adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim

od godz. 8:00 do wieczornej Liturgii. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilia Paschalna o godz. 20:00, podczas której nastąpi poświęcenie ognia,  Liturgia Słowa i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych ( przynosimy świece).

6. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. : 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 14:00, 14:30 i 15:00.
W związku z pandemią święconka będzie na zewnątrz kościoła. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości.

O godz. 9:00 pierwszy kapłan poświęci pokarmy w kolejności: przy krzyżu

ul. B. Chrobrego, Dębienko, Dębno i Krąplewo.

O godz. 9:00 drugi kapłan: Witobel, Zamysłowo, Wielka Wieś oraz przy krzyżu na ul. Kościańskiej.

7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 Rezurekcja

i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, pozostałe Msze św.

w farze o godz. 9:00, 10:00, 11:15, 15:00 i 18:00.

8.  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

9.   Skarbona  na kwiaty do Grobu Pańskiego jest wystawiona przed ołtarzem.

10. Bóg zapłać za  prace i  ofiary  minionego  tygodnia  oraz za ofiary złożone na daninę diecezjalną. Koperty na daninę  są wyłożone na bocznych ołtarzach.