OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6.06.2021r.

niedziela 06.06.2021

1. Biuro parafialne będzie otwarte w poniedziałek i czwartek od 9:00  do 10:00 oraz  w środę  od 18.30 do 19:00. W piątek biuro parafialne nieczynne.

2.  Przypominamy o obowiązku zakładania masek. W kościele farnym  w liturgii może uczestniczyć 35 osób. Przy sprzyjających warunkach zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. na zewnątrz kościoła, tam będzie udzielana  Komunia św. Msza o godz. 9.00 odprawiana jest  w farze, a nie  w sanktuarium. Transmisja Mszy  o godz. 11.15.

3.  Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

4 . W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją o godz. 18:00. W czwartek zakończenie oktawy, Msza o godzinie 18:00, następnie procesja  do sanktuarium. Prosimy o wystrój domów  oraz nieparkowanie samochodów na trasie procesji. Tradycyjnie prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy na starych miejscach. Dzieci komunijne ustawiają się na początku procesji.  Zapraszamy poszczególne wioski i miasto do włączenia się w procesje  w kolejne dni oktawy:

·      niedziela (godz. 18:00)  - Zamysłowo

·      poniedziałek -  Dębienko

·      wtorek  - Witobel

·      środa  - Dębno

·      czwartek - Wielka Wieś ( procesja do sanktuarium i zakończenie oktawy)

·      piątek -  Dębienko ( procesja z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa)

VERTE

5.  Spotkania kandydatów do bierzmowania:

·      kl. VIII A poniedziałek godz. 19:00

·      kl. VIII B wtorek godz. 19:00

6.  W czwartek na  godz. 16: 00 do salki parafialnej zapraszamy chętne dzieci do chórku.

7.   Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11:00.

8.  Dekretem Ks. Arcybiskupa zostaje  przedłużony okres spowiedzi  i Komunii Wielkanocnej do święta Podwyższenia Krzyża świętego tj. do dnia 14 września.

9 . Dzisiaj  o godz. 11:15 syn Naszej Parafii Ks. Neoprezbiter Jacek Cieślak odprawi Mszę św. Prymicyjną. Polećmy go naszej szczególnej modlitwie.

10. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie.

12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych do Rokitna.

13. Parafia św. Jadwigi w Łodzi ogłasza ofertę na dzierżawę gruntów ornych. Bliższe informacje w gablocie.

14.  Dziękujemy za prace i ofiary minionego tygodnia oraz złożoną daninę diecezjalną.

15.  Bóg odwołał z naszej wspólnoty śp. Józef Szeszuła, śp. Ryszard Opoń, śp. Irena Koch, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00.